Din lokale DcH afdeling - Hundetræning for alle

Holdplan september 2019

Holdoversigt fra sept. 2019 til feb. 2020
Agility holdene får først ny plan til marts 2020.

 

1/9 2019 – 1/2 2020

Periode

Trænere/Hjælpere

Tidspunkt

Hvor

Hvor

Mandag:

 

 

Hal

Ude

Hvalpe 1 – sept. 19

1/9-1/5

Flemming J, Tina, Marianne

18.00-19.00

Ude

Bane 4

NoseWork Begynder – sept. 19

1/9-1/2

Rie S

18.00-19.00

Ude/Inde

Ude/Inde

B/A/E – Lydighed Konkurrence

1/9-1/2

Jonna, Maibritt C

18.00-19.30

Ude

Bane 1+5+6

NoseWork Øvet *Flextræning

1/9-1/2

Anita, Tanja

18.30-20.30*

Ude/Inde

Ude/Inde

D/C – Lydighed Konkurrence 1 (Ø)

1/9-1/2

Dorthe

18.00-19.00

Ude

Bane 1+5+6

D/C – Lydighed Konkurrence 2 (B)

1/9-1/2

Dorthe, Sanne

19.45-20.45

Ude

Bane 1+5+6

Agility – Konkurrence 2

1/9-1/3

Pia, Rie L

18.00-19.45

Hal1+2+3

AG 1+2

Agility – Konkurrence 4

1/9-1/3

Heidi, Emilie

20.00-21.00

Hal 3+½2

AG 1

Pre Agility + Agility Grundlæggende

1/9-1/3

Mette, Heine, Inger-Lis

20.00-21.00

Hal 1+½2

AG 2

Tirsdag:

 

 

 

 

 

Familiehundehold

1/9-1/2

Annette C, Lisa

17.30-18.30

Hal 3

Bane 1a

Hvalpe 3 +6 mdr. – sept. 19

1/9-1/5

Gitte, Sandie

18.00-19.00

Hal 2

Bane 4

Hvalpe 1 – maj. ’19

1/6-1/12

Helle T, Hanne T

18.30-19.30

Hal 1

Bane 1a

ABC Lydighed 2

1/9-1/2

Ulla

18.30-19.30

Ude

Bane 1b

Onsdag:

 

 

 

 

 

Hvalpe 2 – sept. ’19

1/9-1/5

Susanne, Rita

18.00-19.00

Ude

Bane 4

ABC- lydighed 1

1/9-1/2

Flemming K

18.00-19.00

Ude

Bane 1b

Pre-Lydighed

1/9-1/2

Morten P, Bjarne, Jette

18.30-19.30

Ude

Bane 1a

Rally Konkurrence 3

1/9-1/2

Dorthe, Ann, Anine

18.30-19.30

AG 1+2

Bane 2+3

Agility Konkurrence 1

1/9-1/3

Morten J.

18.00-19.45

Hal 3+½2

AG1

Agility Øvet

1/9-1/3

Kirsten, Helle S, Lise

18.00-19.00

Hal 1+½2

AG2

Agility Let Øvet

1/9-1/3

Helle M, Claus

19.15-20.15

Hal 1+½2

AG2

Agility Konkurrence 3

1/9-1/3

Henriette S, Majbrit L

19.45-21.15

Hal 3+½2

AG1

Torsdag:

 

 

 

 

 

Ungdomsholdet

1/9-1/2

Gitte

18.00-19.00

Hal 3

AG1

R·A·L Motionshold

1/9-1/2

Anita

18.30-19.30

Ude

AG2+Bane 4b

Begynder +8 mdr. – sept. 19

1/9-1/2

Gitte, Amalia

19.15-20.15

Hal 3

Bane 4b

Rally Konkurrence 2

1/9-1/2

Erik

19.30-20.30

Hal 1

Bane 2

Rally Konkurrence 1 + RUK

1/9-1/2

Dorthe, Sanne, Helle K

18.00-19.00

Hal 1

Bane 2

Rally Begynder 1 – sept. 19

1/9-1/2

Rie S

18.00-19.00

Hal 2

Bane 3

Rally Begynder 2 – sept. 19

1/9-1/2

Thomas, Heidi W

19.30-20.30

Hal 2

Bane 3

Fredag:

 

 

 

 

 

Klikkerhold Øvet

1/9-1/2

Maibritt C (kontaktperson)

16.30-18.30

Hal1+2+3

Frit

 

 

 

 

 

 

Orlov: Anne-Mette, Anette BB, Jytte, Helle S (til uge 42), Helle H (vinter), Erhard

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk