Din lokale DcH afdeling - Hundetræning for alle

Aktuel holdoversigt

Her på siden kan du se eller downloade de aktuelle holdoversigter.

Holdoversigt fra sept. 2019 til feb. 2020
Agility holdene får først ny plan til marts 2020.

Holdplan-september-2019

1/9 2019 – 1/2 2020 Periode Trænere/Hjælpere Tidspunkt Hvor Hvor
Mandag:     Hal Ude
Hvalpe 1 – sept. 19 1/9-1/5 Flemming J, Tina, Marianne 18.00-19.00 Ude Bane 4
NoseWork Begynder – sept. 19 1/9-1/2 Rie S 18.00-19.00 Ude/Inde Ude/Inde
B/A/E – Lydighed Konkurrence 1/9-1/2 Jonna, Maibritt C 18.00-19.30 Ude Bane 1+5+6
NoseWork Øvet *Flextræning 1/9-1/2 Anita, Tanja 18.30-20.30* Ude/Inde Ude/Inde
D/C – Lydighed Konkurrence 1 (Ø) 1/9-1/2 Dorthe 18.00-19.00 Ude Bane 1+5+6
D/C – Lydighed Konkurrence 2 (B) 1/9-1/2 Dorthe, Sanne 19.45-20.45 Ude Bane 1+5+6
Agility – Konkurrence 2 1/9-1/3 Pia, Rie L 18.00-19.45 Hal1+2+3 AG 1+2
Agility – Konkurrence 4 1/9-1/3 Heidi, Emilie 20.00-21.00 Hal 3+½2 AG 1
Pre Agility + Agility Grundlæggende 1/9-1/3 Mette, Heine, Inger-Lis 20.00-21.00 Hal 1+½2 AG 2
Tirsdag:    
Familiehundehold 1/9-1/2 Annette C, Lisa 17.30-18.30 Hal 3 Bane 1a
Hvalpe 3 +6 mdr. – sept. 19 1/9-1/5 Gitte, Sandie 18.00-19.00 Hal 2 Bane 4
Hvalpe 1 – maj. ’19 1/6-1/12 Helle T, Hanne T 18.30-19.30 Hal 1 Bane 1a
ABC Lydighed 2 1/9-1/2 Ulla 18.30-19.30 Ude Bane 1b
Onsdag:
Hvalpe 2 – sept. ’19 1/9-1/5 Susanne, Rita 18.00-19.00 Ude Bane 4
ABC- lydighed 1 1/9-1/2 Flemming K 18.00-19.00 Ude Bane 1b
Pre-Lydighed 1/9-1/2 Morten P, Bjarne, Jette 18.30-19.30 Ude Bane 1a
Rally Konkurrence 3 1/9-1/2 Dorthe, Ann, Anine 18.30-19.30 AG 1+2 Bane 2+3
Agility Konkurrence 1 1/9-1/3 Morten J. 18.00-19.45 Hal 3+½2 AG1
Agility Øvet 1/9-1/3 Kirsten, Helle S, Lise 18.00-19.00 Hal 1+½2 AG2
Agility Let Øvet 1/9-1/3 Helle M, Claus 19.15-20.15 Hal 1+½2 AG2
Agility Konkurrence 3 1/9-1/3 Henriette S, Majbrit L 19.45-21.15 Hal 3+½2 AG1
Torsdag:
Ungdomsholdet 1/9-1/2 Gitte 18.00-19.00 Hal 3 AG1
R·A·L Motionshold 1/9-1/2 Anita 18.30-19.30 Ude AG2+Bane 4b
Begynder +8 mdr. – sept. 19 1/9-1/2 Gitte, Amalia 19.15-20.15 Hal 3 Bane 4b
Rally Konkurrence 2 1/9-1/2 Erik 19.30-20.30 Hal 1 Bane 2
Rally Konkurrence 1 + RUK 1/9-1/2 Dorthe, Sanne, Helle K 18.00-19.00 Hal 1 Bane 2
Rally Begynder 1 – sept. 19 1/9-1/2 Rie S 18.00-19.00 Hal 2 Bane 3
Rally Begynder 2 – sept. 19 1/9-1/2 Thomas, Heidi W 19.30-20.30 Hal 2 Bane 3
Fredag:
Klikkerhold Øvet 1/9-1/2 Maibritt C (kontaktperson) 16.30-18.30 Hal1+2+3 Frit
 

Orlov: Anne-Mette, Anette BB, Jytte, Helle S (til uge 42), Helle H (vinter), Erhard

Kursiv: Aspiranter/assistenter og Hjælpetrænere

Nedenstående oversigter er gældende fra september 2019

Rengøringsturnus for holdene finder du her:

Ønsker du at se/downloade oversigten efter træningsgrene, kan du gøre det her:

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk